•    
    
    • هدر اخبار و اطلاعیه ها
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
    • جشنواره ایده های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین) برگزار شد

     این جشنواره در روز های 23 و 24 تیرماه سال جاری در 6محور برگزار گردید که طی آن به ایده های برگزیده جوایزی اهدا شد.
     همچنین ایده‌هایی که دراین جشنواره ثبت ‌نام کرده اند، بعد از طی یک مرحله داوری، با پشتیبانی مراکز نوآوری و صندوق های سرمایه‌گذاری، فرصت عملیاتی شدن به‌دست می‌آورند.
     جشنواره ایده های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین) برگزار شد

     این جشنواره در روز های 23 و 24 تیرماه سال جاری در 6محور برگزار گردید که طی آن به ایده های برگزیده جوایزی اهدا شد.
     همچنین ایده‌هایی که دراین جشنواره ثبت ‌نام کرده اند، بعد از طی یک مرحله داوری، با پشتیبانی مراکز نوآوری و صندوق های سرمایه‌گذاری، فرصت عملیاتی شدن به‌دست می‌آورند.

     آقای دکتر امیر خرمی شاد، معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد:

     جشنواره ایده های ارزش آفرین در بخش معدن و صنایع معدنی، نوآوری ها را افزایش می دهد.

     امیر خرمی شاد امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ایده های ارزش آفرین در بخش معدن و صنایع معدنی بسیار کم است که امیدواریم برگزاری این جشنواره شروعی برای رشد ایده های ارزش آفرین در این حوزه باشد و تحقق و اجرایی شدن ایده ها خیر و برکت را در بخش معدن و صنایع معدنی به همراه داشته باشد.

     وی گفت: صنعت و دانشگاه هر دو پذیرفته اند که ارتباط این دو حوزه مطلوب نیست و به همین منظور موسسه آموزشی و پژوهشی یونیدرو با همکاری دانشگاه تهران و ایمیدرو تشکیل شد که نمونه ای تحقق یافته از ایده های ارزش آفرین است.

     خرمی شاد افزود: ایده برای تبدیل شدن به عمل و اجرایی شدن محدودیت هایی دارد که ایمیدرو به این موضوع توجه داشته و اهمیت می دهد. تحقق برخی ایده ها ممکن سال ها به طول انجامد و یکی از اهداف تشکیل موسسه یونیدرو بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه است و یونیدرو تلاش می کند روند تحقق و تجاری سازی ایده های ارزش آفرین را تسهیل کند.

     معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو خاطر نشان کرد: بسترهای لازم برای تحقیق و توسعه درکشور وجود ندارد و امیدواریم برگزاری این جشنواره مقدمه ای بر ایجاد بسترهای لازم در این حوزه باشد.


     آقای دکتر کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در اختتامیه جشنواره اینوماین خبر داد: اعلام آمادگی ایمیدرو برای حمایت از ایده های نوآورانه بخش معدن و صنایع معدنی/ ایمیدرو با همکاری بورس در حال راه اندازی صندوق جسورانه سرمایه گذاری است.

     مهدی کرباسیان در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی افزود: باید به بخش پژوهش و فناوری توجه بیشتری شود و ما در ایمیدرو به طور جدی به بحث پژوهش و فناوری توجه می کنیم.

     کرباسیان خاطر نشان کرد: کشور ما حتی در سال های پیش از انقلاب نیز به پژوهش، نوآوری، فناوری، ابداع، اقتصاد ملی و ظرفیت ها کم توجهی کرده است به طوری که در نوآوری و فناوری عقب ماندگی تاریخی داریم و باید بپذیریم که در فناوری و نوآوری از تکنولوژی دنیا استفاده کنیم.

     معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود 25 درصد از سود ایمیدرو صرف هزینه های آموزش و پژوهش می شود به همین دلیل این سازمان آمادگی خود را برای حمایت از ایده های نوآورانه اعلام می کند. چرا که برای جبران این عقب افتادگی باید کار جسورانه و وسیع انجام داد و از ایده های دانشجویان، اساتید و پژوهشگران حمایت کرد.

     وی یادآور شد: موسسه یونیدرو با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومان با همکاری ایمیدرو و دانشگاه تهران تاسیس شد تا بتواند به بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه کمک کند. امیدوارم این همکاری الگویی برای واحد های دیگر شود و شاهد چنین همکار ی هایی برای ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه باشیم.

     رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه گفت: یکی از مشکلات ایران این است که به اندازه کشورهای موفق دنیا به حوزه پژوهش و فناوری توجه نمی کند که از مهمترین دلایل آن می توان افتادن سایه نفت بر اقتصاد کشور و حاکم شدن سیاست بر اقتصاد را عنوان کرد.

     کرباسیان اظهار کرد: خوشبختانه در سال های اخیر تعدادی از دانشگاه ها در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه فعال شدند که دانشگاه تهران در این زمینه پیشتاز است تا بتواند از بودجه اقتصادی کشور در پژوهش و نوآوری استفاده کند و بخش صنعت نیز بتواند نیاز علمی خود را برطرف کند.


     رئیس دانشگاه تهران، آقای دکتر محمود نیلی احمد آبادی در اختتامیه اولین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی: اقتصاد ملی ما، مانع ارتباط صنعت و دانشگاه شده است.


     آقای مهندس غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو:

     اینوماین بستر تجاری سازی ایده های ارزش آفرین را فراهم می کند.

     غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو و دبیر نخستین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی در مراسم اختتامیه این جشنواره که در ایمیدرو برگزار شد، اعلام کرد: جشنواره اینوماین می تواند بستری مناسب برای خلق ایده و تبدیل آن به فناوری، تجاری سازی و ورود به فضای کسب و کار را فراهم کند.

     وی خاطرافزود: تعداد ایده های ارسالی به جشنواره 114 ایده بود که بخش معدن و صنایع معدنی با 51 ایده بیشترین میزان ایده های ارسالی را به خود اختصاص داد و پس آز آن به ترتیب اشخاص حقیقی 33 ایده، شرکت های دانش بنیان 19 ایده و دانشگاه ها 11 ایده به جشنواره ارسال کردند.

     ملاطاهری خاطر نشان کرد: این جشنواره در 6 محور برگزار شد و 70ایده شامل 15 ایده در محور فناوری های نوین اکتشاف، استخراج، نوآوری معدن و صنایع معدنی با تاکید بر فاوا، نانو و بایو، 11 ایده در محور مدیریت انرژی و آب در معدن و صنایع معدنی، 10ایده در محور ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معدن و صنایع معدنی، 12 ایده در محور محصولات نوین و کاربردهای جدید مواد معدنی، 10 ایده در محور مدیریت پسماند و باطله معدن و صنایع معدنی و 12 ایده در محور خدمات پشتیبان زنجیره معدن و صنایع معدنی به مرحله داوری جشنواره راه پیدا کردند.

     مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: از بین ایده های راه یافته به جشنواره 10 ایده برگزیده شده است که امیدواریم با معرفی این ایده ها به صندوق جسور بتوانیم بستر مناسب برای رشد، توسعه و اعتلای فناوری فراهم کنیم.

     گالری
     ارسال دیدگاه
     آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.